O nás

Nejsme pouze architektonický ateliér, ani projekční kancelář nebo realizační firma. Jsme spojení všech těchto elementů.  Váš projekt dovedeme k cíli od studie až po úspěšnou realizaci. Vašemu projektu nebude nikdy nic chybět.

Spolupráce v našem týmu je založena na konstruktivní kritice každého detailu. Pro naplnění Vašich snů se snažíme poznat nejen Vás, ale také Vaše zájmy, sny, představy. Kreslení pro nás pak bude hračka.

Děláme věci jinak , proto jsme založili společnost MARK VALA. Snažíme se spojovat jednotlivé realizační kroky a dosahovat tím maximální efektivitu, jejíž výsledek se odráží v kvalitě výsledného produktu a jeho ceně.

Současné prostředí ve stavebnictví funguje ve smyslu dílčích škatulek, kde se každá profese zaměří na své řešení, ale o celkovou efektivitu má zájem pouze stavebník. Změňme to společně. Chceme za Vámi stát a být Vám partnerem, kterému můžete důvěřovat po celou dobu výstavby.

Chceme, abychom se na konci realizace rozešli s pocitem oboustranné spokojenosti.

Existuje spousta nešvarů, které stavebnictví v dnešní době provází, jako je vnucování materiálů a stavebních systému za účelem vlastního profitu. Vymezujeme se proti veškerým úlevám pro realizační firmy při provádění dozoru, proti navrhování objektů, které budou násilně a neharmonicky vstupovat do přírody nebo veřejného prostoru, který patří nám všem.

V naší společnosti není prostor pro alibismus, a proto v ojedinělých případech, kdy nastane chyba, ochotně neseme následky. Snažíme se vždy jednat v nejlepším zájmu zákazníka a okolí, do kterého budeme naše projekty umisťovat.

Náš tým se skládá především z mladých lidí, kteří nezabředávají v určitých standardech a postupech. Vždy se snažíme naše projekty dostat o stupeň výš a nikdy se nespokojíme s prvoplánovým produktem. Snažíme se o renesanci v českém stavebnictví.

Spolupráce v našem týmu je založena na konstruktivní kritice každého detailu. Kromě Petra Marečka a Richarda Valy se náš tým skládá také z odborníků různých odvětví stavebnictví jako je odborník na BOZP a PO, statik, odborník na TZB, zahradní architektka.

Díky spojení našich letitých zkušeností z realizace, architektury, projekce a technologií dojdeme k bezkonkurenčním výsledkům.

Náš tým

Petr Mareček

Jednatel / Vedoucí projektu

Richard Vala

Jednatel / Vedoucí projektu

V čem excelujeme

 • Architektura

  Architektonická studie je okamžik, kdy je možno, co nejvíce ovlivnit výsledek Vašeho díla a to jak vizuální, tak i ekonomický. Nejde jenom o vizuální stránku, jde především o Vaše pocity a emoce, které ve Vás bude Vaše dílo evokovat. Vždy pracujeme a poukazujeme na myšlenku, že krásné věci nemusejí být vždy ekonomicky náročné.

 • Projekční činnost

  Jsme dodavatelé opravdové projektové dokumentace, ne okótované studie! Vydání kladného stanoviska příslušných orgánů a úřadů je pro nás hračka.

 • Generální dodavatel

  Zaštítíme kompletní realizaci Vaší stavby formou „na klíč“. Naší vzájemnou spolupráci dokážeme ušetřit až 30% z ceny díla. S námi budete vždy vědět, kolik a za co platíte.

 • Poradenství v investiční výstavbě

  Sami aktivně vyhledáváme příležitosti pro sebe i své klienty. Vždy pracujeme s finanční rozvahou nákladů a výnosů v různých variantách. Zohledníme všechny rizika, které mohou ohrožovat realizaci a klady, které je potřeba využít ve svůj prospěch.

 • Dozory

  Vaši stavbu dovedeme ke zdárnému konci v nejvyšší kvalitě, bez zbytečných vícenákladů. Budeme pro Vás oporou, díky které budete mít při realizaci úsměv na tváři.

 • Technická inspekce

  Při nákupu nebo přejímce bytů Vám pomůžeme odhalit vady a nedodělky, které by Vám později mohly znepříjemnit život a přinést neočekávané výdaje.

Řekli o nás

Byla jsem oslovena pány z firmy MarkVala architecture kvůli pozemku v mém vlastnictví, ve kterém viděli investiční potenciál. Během několika osobních schůzek jsme probrali možnosti, které se nabízejí, a to jak klady, které lze využít, tak i úskalí a rizika jednotlivých variant.

Byla jsem seznámena s časovou i organizační náročností, která v našem případě hraje zásadní roli, jelikož situace s pozemky byla velice komplikovaná. Poté, co jsme se dohodli na dalším postupu, prezentovali mi studii a koncept využití daného území. Následně mi představili investora projektu. 

Aktuálně probíhá práce na dalších stupních dokumentace. Velmi oceňuji ochotný a profesionální přístup pánů z MarkVala architecture, který byl klíčový pro mé rozhodnutí spolupracovat s touto společností.

Stavbu rodinného domu jsem si prováděl svépomocí, tým z MarkVala architecture dělal na mé stavbě stavební dozor. Po prostudování projektové dokumentace mi navrhli několik změn, které zlevnily stavbu ještě před jejím začátkem a zároveň pro mě byly jednodušší na provedení.

Mohl jsem kdykoliv zavolat, vždy mi vše vysvětlili, pomohli s výběrem dodavatelů a materiálů. Pokud byla potřeba s ochotou dojeli na stavbu i mimo smluvené termíny, kde jsme vše probrali přímo na místě.

Stavba mého domu byla se společností MarkVala architecture mnohem jednodušší. Zpětně si nedokážu představit stavbu bez profesionálního partnera.

Tým z Mark Vala architecture se zúčastnil naší soutěže na návrh zastavění volné proluky bytovým domem. Oceňuji především, že dokážou propojit architekturu, dispozice, konstrukční řešení a zároveň ekonomiku projektu.

Spolu s architektonickou studií předali finalizační rozvahu nákladů na výstavbu a výnosy z prodeje jednotlivých bytů, kde byly zohledněny dispozice, patro a přidaná hodnota bytu. Při několika osobních schůzkách vysvětlili, proč zvolili dané řešení a opustili to původní.

Momentálně se soustředíme na další stupeň dokumentace. Mark Vala architecture mohu určitě doporučit.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat skrze náš kontaktní formulář nebo přímo jednoho z našich jednatelů. Působíme po celé České republice.

MARK VALA s.r.o.
Divadelní 603/3, 602 00 Brno - město
IČ: 07214481
DIČ: CZ07214481

Richard Vala
vala@markvala.cz
+420 724 519 635

Petr Mareček
mark@markvala.cz
+420 737 933 992

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form